24 Mayıs '17,Çarşamba
Üyelikİş İlanları
Yardım
  Günlük Yaşam YI Anasayfa Soru Sor Ders Yaz İpucu Yaz Örnek Uyg. Yaz Öneri Yaz
Favorilerime Ekle!
   
     Güncel Konular  > Dersler Güncel Konular Puanınız: 0 kp

Konu:
Soru Başlığınız:
Sorunuz:
Derecesi:
 

 

 

Geriye dönmek için tıklayın! Sayfayı yenilemek için tıklayın!
Yazan: sebnem_b Puan : 75 kp 1 Ağustos '02 19:26  
 
Rüzgar & Su
insanlar , doğa ve çevre arasındaki ilişkiyi anlatan eski bir
Çin düzenleme sanatıdır. Her şey enerjidir, birbirine bağımlıdır ve sürekli değişim halindedir.
Feng Shui bize, hayatımızı nasıl daha uyumlu bir hale getirip daha huzurlu ve keyifli yaşayabiliriz ve hayatımızdaki negatif etkenlerden en az nasıl etkilenebilirizin ve onlardan en az nasıl etkilenirizin yollarını gösterir.
Her şey enerji veya 'chi' ile ilgilidir. Enerji her şeydir ve değişik şekiller, renkler ve sesler halindedir. Feng Shui varolan enerjiyi hayatımızda bize en faydalı olabilecek şekilde kullanmamızı ve enerjinin sıkışma ve yoğunlaşmasını engellemek için öğretiler verir.
Oturduğumuz mekanın enerjileri düzeltildiği takdirde kişisel enerjimizde düzelir ve çevremizin desteği ile daha huzurlu, mutlu ve her anlamda zengin bir hayatımız olur.
Feng Shui hayatta tüm problemleri çözemez sadece her kişinin hayatını en pozitif şekilde yaşamasını sağlar. Çinlilere göre üç çeşit Şans vardır. Birincisi 'Cennet Şansı' veya 'Karma' dır. Her kişinin karması değişiktir. Her kişinin dünyaya geliş sebebi vardır ve yaklaşması gereken olaylar vardır ve bunlar doğmadan evvel ruh olarak belirlenir. Dolayısı ile Cennet Şansı kontrol edemeyeceğimiz bir şeydir. Geçmiş hayatlarınızda yaptığınız pozitif ve negatif şeylerin hepsi bu hayatınızdaki kişiliğinizi belirler.
İkinci olarak 'Dünya Şansı' vardır. Bunu, çevremizi Feng Shui kurallarına göre düzenleyerek kontrol edebiliriz.
Üçüncü olarak ' İnsanlık Şansı' vardır. Bu çevremize ve etrafımızdaki yardıma muhtaç insanlara yardımda bulunarak,kendimizi pozitif şekilde geliştirerek elde edebileceğimiz bir zenginliktir. Bu tamamen kontrol edebileceğimiz bir Şans'tır. Ayrıca Feng Shui ile çevremizi uyumlu hale getirerek çevremizde bizi destekleyecektir.

DEĞİŞİK FENG SHUİ UYGULAMA TEKNİKLERİ
Zamanla, yüzyıllar geçtikçe değişik Feng Shui Uygulama okulları geliştirilmiştir. Tüm Feng Shui uygulama okulları aynı baz üzerinden yola çıkıp enerji veya 'chi' yi değişik şekillerde belirleyip uyumlu hale getirmişlerdir. En eski iki Geleneksel Uygulama okulları Pusula ve

Form Okullarıdır.

Form Okulu
Bu en eski Feng Shui okuludur. Çevredeki su ve toprak enerjilerinin mekanlar ve yaşayanlar üzerindeki olumlu olumsuz etkilerini belirler. Bu okul daha çok görsel açıdan uygulama yapar.

Pusula Okulu
Bu okul çevremizdeki olumlu ve olumsuz yönleri pusula ile belirler. Pusula okulu I-Ching den sekiz taraflı pa kua ve lo shu sihirli karesini kullanır. Pa kua' nın her parçası belirli bir pusula yönünle ilgilidir ve her yönde değişik bir hayat sembolünü belirler-Zenginlik, Kariyer vb.
Pa kua'nın her yönünü mevsim, vücut bölümleri, aile birey sayısı ve renkler gibi diğer faktörlerde ilgilidir.

BAGUA HARİTASI
Feng Shui haritası olarak bilinen Bagua haritası (Ba-gva diye söylenir) evinizin, işyerinizin yaşamda hangi durumla ilgili olduğunu bulmak için kullanılır. Bu haritayı kullanmayı öğrendiğinizde yaşamınızdaki değiştirmek istediğiniz duruma göre evinizi veya işyerinizi düzenleyip hayatınıza istediğiniz şekilde yön verebilirsiniz.
Bagua haritasında sekizgenin her kenarında 'gua'lar vardır. Buna orta kısım dahil olmak üzere bu 9 bölge yaşamdaki ana konular hakkındadır Zenginlik, Şan & Şöhret, Aşk & Evlilik, Yaratıcılık & Çocuklar, Yardımcı İnsanlar & Seyahat, Kariyer, Bilgi & Kişisel Gelişim, Aile & Sağlık, Merkez
Aşağıdaki Bagua haritasını kullanmak için ilk önce evinizin ölçerek veya dikkatlice çizerek şeklini çıkartın. Sonra evinizin giriş kapısında durarak Bagua haritasını Yardımcı İnsanlar & Seyahat, Kariyer, Bilgi & Kişisel Gelişim kısmı kapının hizasında olacak şekilde evizin planı üzerine oturtun ve bu bölümlerin evinizde/işyerinizde nerede olduklarını tespit edin.

BAGUA HARİTASI - ZENGİNLİK GUASI

Zenginlik 'Gua'sına bu gibi durumlarda önem veriniz:
- Daha çok para kazanmak istiyorsanız.
- Yeterli para kazanıyorsanız ancak para gelir gelmez
harcanılıyorsa.
- Belirli bir şey için paraya ihtiyacınız varsa.
- Genel olarak hayatınızdaki bolluk ve bereketin daha fazla
farkına varmak istiyorsanız.
- Elinizde olan varlıklarla iç huzuru bulmak istiyorsanız.
Eğer para probleminiz varsa veya daha fazla para kazanmak istiyorsanız, bu köşeye önem verin. Evinizi/işyerinizin girişten sol üst köşesi göreceksiniz tüm parayla olan ilişkinizi-bereket anlayışınızı yansıtıp aynı zamanda elinize para geçmesini etkileyecek.
Hayatta nasıl düşüncelerimiz her davranışımızı etkiliyorsa insanların para hakkındaki düşünceleri de çok önemlidir. Aynı miktar paraya sahip olan bir kişi kendini çok zengin hissederken diğer kişi fakir hissedebilir. Bu yüzden düşüncelerimize çok dikkat etmeliyiz ve her zaman sahip olduğumuz şeyler için şükran duyup mutlu olmalıyız. Böyle pozitif düşündüğümüz sürece etrafımızda pozitif enerji veya 'chi' oluşur ve bu bize daha da fazla bereket getirir.
Pozitif enerji daha fazla pozitif enerji çeker ve Negatif enerji daha fazla negatif enerji çeker. Zenginlik köşenize size bolluğu ve zenginliği hatırlatan bir obje koyarsanız ona her baktığınızda zenginliği düşünüp daha fazla zenginliğin size ulaşmasını desteklersiniz. Fakat ilk önce bu köşenin düzgün ve temiz olması önemlidir çünkü toz ve dağınıklık çevremizde dolaşan enerji veya 'chi' yi yavaşlatır.

BAGUA HARİTASI - ŞAN & ŞÖHRET GUASISI
Şan & Şöhret 'Gua'sına bu gibi durumlarda önem veriniz:
- İşyerinde/evinizde daha fazla itibarlı olmak istiyorsanız
- Toplumda ün kazanmak istiyorsanız
- İnsanların size daha fazla saygılı davranmalarını istiyorsanız
- Yaptığınız iş veya proje ile adınızın duyulmasını ve ün
kazanmak istiyorsanız
- Hakettiğiniz saygı ve itibarın size gösterilmesini istiyorsanız
Evinizin girişinden kaşı orta bölümde olan bu kısım hayattaki saygıdeğerliğinizi ve hayattaki gücünüzü gösterir. Genelde lider pozisyonunda olan kişilerin, odalarındaki oturdukları yerlere bakarsanız hep buradadır.-Krallar, Genel Müdürler gibi.
Evinizde bu bölüme bakın ve burada kendinizle ilgili olan bakıp da gurur duymadığınız bir obje varsa bunu kaldırıp yerine kendinizle gurur duyduğunuz birşeyi koyun.
Buraya diploma veya başarı belgeleriniz varsa koyabilirsiniz.

BAGUA HARİTASI - YARDIMCI İNSANLAR & SEYAHAT GUASI

Yardımcı İnsanlar & Seyahat 'Gua'sına bu gibi durumlarda önem veriniz:
- Yeni bir eve/işyerine taşınmak veya seyahat etmek istiyorsanız
- Hayatınızda doğru kararları vermek için danışabileceğiniz
kimseyi bulmak istiyorsanız
- Uygun zamanda doğru yerde olup, doğru insanları bulmak
istiyorsanız
- Yardımcı melek ve ruhların size rehberlik etmelerini ve kendi
içgüdülerinizi daha kuvvetlendirmek istiyorsanız
Evinizin girişinden sağ köşede olan bu kısmı sizin hayata daha kolay ayak uydurmanızı sağlar. Hayata uyum sağlayabildiğiniz sürece para kazanmanızda kolaylaşır ve ihtiyacınız olduğu zaman yanınızda side yardım edecek kimseyi bulabilirsiniz. Bu kişi tanıdığınız bir kişi veya hiç ummadığınız bir yerden önünüze çıkan 'Allah’ın gönderdiği' kişi veya 'diğer' taraftan size yardım etmek isteyen bir melek olabilir. Bu yüzden evinizin bu köşesine sizi korumaları ve her zaman yardım etmeleri için melekler, dualar veya inandığınız bir Tanrı veya Tanrıça (Buda gibi) sembolleri koyabilirsiniz.
Bunun yanında, seyahatlerle ilgili olduğu için bir yere seyahat etmek istediğinizde güvenli ve kolay bir seyahat için bu köşeyi düzenleyebilirsiniz. Buraya size gideceğiniz veya gitmek istediğiniz seyahati hatırlatan bir şey koyun (gideceğiniz yerin resmi gibi) ve bakın neler oluyor!...

BAGUA HARİTASI - KARİYER GUASI

Kariyer 'Gua'sına bu gibi durumlarda önem veriniz:
- İş bulmak veya işinizi değiştirmek istiyorsanız
- Kariyerinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız
- Hayatta ne yapmanız gerektiğini keşfetmek istiyorsanız
- İşinizin veya firmanızın daha verimli olmasını ve daha
fazla kazanç getirmesini istiyorsanız
- Yaptığınız işten daha fazla kazanmak istiyorsanız
Evinizin giriş tarafının orta kısmında olan bu bölüm hayattaki kariyer ve hayat yolculuğundaki görevi temsil eder. Burası Feng Shui ye göre uyumlu olursa hayatta en kolay şekilde sizin kişisel enerjiniz için doğru olan mesleği bulur ve hayattaki görevinizi verimli ve huzur bir şekilde yapabilirsiniz. Hayatınız boyunca fırsatlar doğru zamanda önünüze çıkar ve yaptıklarınızdan her şekilde memnun olursunuz.
İşinizle ilgili yenilik veya değişiklik istediğiniz zaman buraya su ile ilgili bir şey koymanız yeterli.

BAGUA HARİTASI - BİLGİ & KİŞİSEL GELİŞİM GUASI

Bilgi & Kişisel Gelişim 'Gua'sına bu gibi durumlarda önem veriniz:
- Okulda veya öğreniminizde daha iyi notlar almak istiyorsanız
- Kendiniz için daha iyi ve net kararlar vermek istiyorsanız
- Daha başarılı bir işadamı olmak istiyorsanız
- Kendinizi bir konuda geliştirmek istiyorsanız
- Zihninizin daha berrak olmasını veya hayatta daha huzurlu
olmak istiyorsanız
- İlişkilerinizin daha iyi olmasını istiyorsanız
- İnancınızın kuvvetlenmesini istiyorsanız
Evinizin girişinden sol alt bölümde olan bu kısım hayattaki iç huzur, iç düşünce, kendinizi geliştirme, meditasyon ve tüm öğrenme ile ilgili şeyleri kapsar. Size yapmak istediğiniz şeyleri nasıl yapabileceğiniz için fikir verir ve yol gösterir. Örneğin daha fazla para kazanmak istiyorsanız nasıl kazanabileceğiniz için hayatınızdaki yeni fırsatları görmenizi sağlar.

BAGUA HARİTASI - AİLE & SAĞLIK GUASI

Aile & Sağlık 'Gua'sına bu gibi durumlarda önem veriniz:
- Aile ilişkilerinizi düzeltmek istiyorsanız
- Sosyal yaşamınızın daha iyi olmasını istiyorsanız
- Ailenizle kan bağınız yoksa onların size bir aile bireyi gibi
eşit davranmalarını istiyorsanız
- Sağlığınızın düzelmesini istiyorsanız
- Seks hayatınızın düzelmesini istiyorsanız
- Hayatta kendinizi daha güvende hissetmek istiyorsanız
- Aç kalmamak için ödemeniz gereken faturaları kolaylıkla
ödeyebilmek istiyorsanız
Evinizin girişinden sol orta bölümde olan bu kısım hayattaki geçmişinizdeki ve şu andaki aile ve sağlık ilişkilerinizi yansıtır. Burayı uygun bir şekilde düzelttiğinizde hayatta kendinizi tamamen özgürce ifade edebilme şansınız olur. Bunun yanında kendinize güvenmeniz ile birlikte aile bireyleriyle ilişkileriniz düzelir ve hayattaki temeliniz kuvvetlenir.
Burasının elementi Ağaç olduğu için buraya istediğiniz ahşap objeyi koyabilirsiniz, özellikle ahşap çerçevede aile fotoğraflarınız mükemmel bir kompozisyon olabilir. Unutmayın aileden biriside olması gerekmiyor. Aranız bozuk olan birisinin resmini koyup ilişkinizi düzeltebilirsiniz.

BAGUA HARİTASI - MERKEZ BÖLÜMÜ

Bagua Haritasının Merkez bölümüne bu gibi durumlarda önem veriniz:
- Hayatta yaşadıklarınız çok hızlı olup bunlardan yeterince zevk
alamıyorsanız
- Yaptığınız şeylere yeterince konsantre olamıyorsanız
Evinizin tam ortasında olan bu kısım hayatınızın merkez noktası olarak kabul edilir. yaptığınız her şey bu merkez noktanın etrafında gelişir. Burası bir temel gibi sağlam tutulduğu sürece hayatınızın akışı mükemmel olur.

 Sn ,
bu dersi değerlendirin!

 
Sn ,
şikayetinizi bildirin!

 
Konu: Güncel Konular 970 kişi okuyup oyladı: İyi   
Onay Bekleyen Cevaplar VarCevaplanmış...
    Cevap Bekleyen Sorular : Çöz Kazan ... Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... emeklilik 250    erdi_akay
Ssk girişi tarihim 01.09.1975 2006 yılında tekrar ssk girişimi yaptım (İSTEĞE BAĞLI)olarak , evlendikten sonra ise ssklı çalışma.....
Bölüm: Güncel Konular
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... özürlü emeklilik 250    sadikcinar
slm.Ben 08.02.1968 doğumluyum. 1.7.1986 yılında sigortalı oldum.Sağlık sorunlarımdan dolayı 4.6.2007 tarihinde % 40 ile özürlü r.....
Bölüm: Güncel Konular
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... özürlü emeklilik 250    sadikcinar
slm.Ben 1.7.1986 yılında sigortalı oldum.Sağlık sorunlarımdan dolayı 4.6.2007 tarihinde % 40 ile özürlü raporu aldım.Şu an vergi.....
Bölüm: Güncel Konular
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... msn arkadaşlar ıçın yaz... 250    gumuşkum
jimnastik34@hotmail.com
Her konuda konuşabıleceğım,zekı kulturlu arkadaşları beklıyorummm........
Bölüm: Güncel Konular
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... msn arkadaşlar ıçın yaz... 250    gumuşkum
jimnastik34@holmail.com
Her konuda konuşabıleceğım,zekı kulturlu arkadaşları beklıyorummm........
Bölüm: Güncel Konular
6-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Engelliler için Emeklilik 250    nazdrowya
1996 yılından ssk lıyım pirimlerm 1999 yatmaya başladı maliye bakanlığından onaylı raporum kasım 2007 tarihli ben kaç günde hang.....
Bölüm: Güncel Konular
7-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... emeklilik yaşım 250    korkmazz
sitenizi yeni gördüm ve çok hoşuma giddi basarılarınızın devamını dilerim...
benim sorum: ben 05/01/1998 tarihinden itibaren.....
Bölüm: Güncel Konular
8-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... özürlülerde emeklilik 250    yakamoz197272
merhaba; ben Mürşide

öncelikle kolay gelsin? 04.12.1992 doğdum. İşe giriş tarihim 01.10.1992 Daha sonra rahatsızlığımdın MS.....
Bölüm: Güncel Konular
9-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... emeklilik 250    çam_köy
1.1.1987 tarihinde tarım sigortasına kayıt yaptırdım . 405 gün pirimim var . 30 mart 1989 tarihine kadar tarım sigortası ödedim.....
Bölüm: Güncel Konular
10-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... SEVGİ 250    truva
sizce sevgi bitermi?.....
Bölüm: Güncel Konular
Devamı...
 
    Dersler : Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... AMERIKA VE GREEN CARD 75 akarli
Sorularinizi bekliyorum......
Bölüm: Güncel Konular
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... REIKI hakkında merak edilenler 75 sebnem_b
REIKI (Reyki okunur), stres çözücü, dinlendirici ve şifa verici bir enerji ve bu enerjinin uygulanmasına yönelik tekniklere veri.....
Bölüm: Güncel Konular
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... geleceğinizi SATTIRMAYIN!!!!!!!!! 60 seaçam
geleceğinizi sattırmayın ,daha duyarlı olun diye sesleniyorum size.SİT ALANLARINI SATTIRMAYIN.ÇOCUKLARIMIZA İLERİDE ORMANLARIMIZ.....
Bölüm: Güncel Konular
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... eurovisyon 60 bambam124
eurovisyonda alınan başarıyı tesadüf olarak görmüyorum bence bu planlı bir iş..avrupadan soyutlanmamıza yol açıyorrrr.... şimdi .....
Bölüm: Güncel Konular
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... çanakkaleyi yaşadınızmı hiç?ONA SAHİP ÇIKALIM! 45 seaçam
çanakkaleye gittinizmi hiç?büyük bir çoğunluğun 18 martta gidip,gördüğüne inanıyorum onu.peki hiç yaşadınızmı onu?Kabatepeden,Co.....
Bölüm: Güncel Konular
6-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... çanakkaleyi yaşadınızmı hiç?ONA SAHİP ÇIKALIM! 45 seaçam
çanakkaleye gittinizmi hiç?büyük bir çoğunluğun 18 martta gidip,gördüğüne inanıyorum onu.peki hiç yaşadınızmı onu?Kabatepeden,Co.....
Bölüm: Güncel Konular
7-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... çanakkaleyi yaşadınızmı hiç?ONA SAHİP ÇIKALIM! 45 seaçam
çanakkaleye gittinizmi hiç?büyük bir çoğunluğun 18 martta gidip,gördüğüne inanıyorum onu.peki hiç yaşadınızmı onu?Kabatepeden,Co.....
Bölüm: Güncel Konular
8-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... savaşa birde bu yazıyı okuduktan sonra bakın!!!! 45 seaçam
geçen akşam bir radyo dinliyordum,radyodaki spiker savaş hakkında konuşmaya başladı: zalimler ALLAHın kılıcıdır diye.tarihe bak.....
Bölüm: Güncel Konular
9-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... savaşa birde bu yazıyı okuduktan sonra bakın!!!! 45 seaçam
geçen akşam bir radyo dinliyordum,radyodaki spiker savaş hakkında konuşmaya başladı: zalimler ALLAHın kılıcıdır diye.tarihe bak.....
Bölüm: Güncel Konular
10-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... savaşa birde bu yazıyı okuduktan sonra bakın!!!! 45 seaçam
geçen akşam bir radyo dinliyordum,radyodaki spiker savaş hakkında konuşmaya başladı: zalimler ALLAHın kılıcıdır diye.tarihe bak.....
Bölüm: Güncel Konular
Devamı...
 
    İpuçları : Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... ingilizce seviyenizi test edebilirsiniz... 25 etopcu
www.limasollu.com 'a girip Seviye Tespit Sınavı düğmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Sonuç test bitimine hemen e-mail.....
Bölüm: Güncel Konular
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... İngilizce 1200 soruluk test ve gramer bilgisi sayf 20 kazimsaz
tıkla ve görhttp://www.dicle.edu.tr/~syetiman/doors%20to%20english/default.htm.....
Bölüm: Güncel Konular
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Getrigt ile site içeriği görme 20 kazimsaz
getright kullanan arkadaşlar bir sitenin içinde ne var ne yok görmek için web sayfası kullanmadan istiyorsanız. yapmanız gereken.....
Bölüm: Güncel Konular
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Getright ile sitenin içini görme 20 kazimsaz
getright kullanan arkadaşlar bir sitenin içinde ne var ne yok görmek için web sayfası kullanmadan istiyorsanız. yapmanız gereken.....
Bölüm: Güncel Konular
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Hoşunuza gidecek resim sayfaları 15 kazimsaz
bu kadar şirin şey yoktur bebekler tabiki.......
http://www.annegeddes.com/indexpages.cfm

eski zaman fotoğrafları osmanlı ya.....
Bölüm: Güncel Konular
Devamı...
 


Anasayfa  |   Üye Giriş  |   Üye Kayıt  |   Bilişim Teknolojisi  |   Bilim & Kültür  |   İş & Meslek  |   Yaşam & İnsan  |   Yardım
Sponsorluk  |   Reklam  |   İletişim


 © Copyright 1999 - İNOPSİS ®
sorucevap.com, bir İNOPSİS Endüstriyel Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. ® hizmetidir.


Güvenli İnternet'i Desktekliyoruz
Yasal Uyarı: Sorucevap.com internet sitesinde yayınlanan yazıların tüm hakları İNOPSİS Endüstriyel Yazılım Hizmetlerine aittir. Kaynak gösterilerek dahi içeriğin tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan yazıların bir bölümü, alıntı yapılan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.