24 Mayıs '17,Çarşamba
Üyelikİş İlanları
Yardım
YI Anasayfa Soru Sor Ders Yaz İpucu Yaz Örnek Uyg. Yaz Öneri Yaz
Favorilerime Ekle!
   
     Yaşam ve İnsan  > İpuçları Yaşam ve İnsan Puanınız: 0 kp

Konu:
Soru Başlığınız:
Sorunuz:
Derecesi:
 

 

 


Geriye dönmek için tıklayın! Sayfayı yenilemek için tıklayın!
Yazan: beyond horizon Puan : 25 20 Nisan '00 13:03  
Şehrin içinde ve çevresinde bir yığın yol var. Hepsinin resmi adı farklı, hepsi ayrı kurumlara bağlı. Öyle ki insan otoyolu devlet yolundan, ana arteri çevre yolundan ayırmak için bir rehbere ihtiyaç duyuyor. İşte İstanbul yol rehberi... Karayolları Genel Müdürlüğü'nün literatüründe yollar dörde ayrılıyor: Otoyol, devlet yolu, il yolu ve Köy Hizmetleri'nin ilgilendiği köy yolları. Bakın her biri ne anlama geliyor:
OTOYOL: Zemin yeşil, yazılar beyaz
Almanca otoban, İngilizce motorway. Yola sadece köprülü kavşaklarla girilip çıkılabilir. Yolun başı ve sonunda otoyol başlangıç ve bitiş levhaları vardır. Kenardaki arazilerden girmek mümkün değildir. Türkiye'de tam tersi olsa da, normalde motorsuz taşıt, bisiklet ve yaya giremez. Sadece tarif edilen motorlu taşıtlar girebilir. Paralı/parasız olabilir. Mutlaka bölünmüş yoldur. 2x2, 2x3, 2x4 gibi şeritli olabilir. Hemzemin (kesişen) giriş çıkışı olmaz, yani bağlantılar mutlaka köprülü kavşaklarla olur. Otoyol 1, Otoyol 2 gibi numaralar tabela üzerinde dikdörtgen içinde turuncu renkle (O-1, O-2) belirtilir. İstanbul 1. Çevreyolu 0-1, İstanbul 2. Çevreyolu O-2, Vatan Caddesi'nden başlayıp Edirne'ye kadar giden yol 0-3, Acıbadem Kavşağı'ndan başlayıp Ankara'ya kadar giden yol 0-4 (Acıbadem-Çamlıca Gişeleri-Gebze-İzmit-Adapazarı-Bolu-Ankara) gibi. Kullanılan trafik işaret ve levhalarının zemini yeşil, yazıları beyazdır.

DEVLET YOLU: Zemin mavi, yazılar beyaz
İlleri birbirine bağlayan yoldur. Türkiye'deki ana yollar devlet yollarıdır. Tek yönlü, yani trafiğin bir istikamete gittiği bölünmüş veya trafiğin her iki istikamette çalıştığı ortası bölünmemiş iki yönlü yol olabilir. Bazen dört şeritli de olup, yol sadece çizgi ile de ayrılabilir. Kenardaki arazilerden yola giriş-çıkış yapılabilir, yola hemzemin giriş çıkışlar vardır. Şehir içindeki belediyenin sorumluluğundaki yollar da devlet yolu gibi kabul edilebilir. Levha üzerindeki D numarası yolun devlet yolu olduğunu belirtir. Örnek Ankara Asfaltı D-100, Ankara'dan Eskişehir'e giden yol gibi... D-100 yolu Kapıkule'den başlar, İstanbul'a ulaşır ve Ankara istikametine devam eder. D-100 yolu eski tabiriyle E-5 yoludur. (Europe- 5) Devlet yollarındaki tabelanın zemini mavi, yazıları ise beyazdır.

İL YOLLARI: Zemin beyaz, yazılar siyah
İlçeleri birbirine bağlayan yollara denir. İl yollarında da hemzemin bağlantılar olabilir. İstanbul'da Londra Asfaltı (Topkapı'dan başlayan Merter-İncirli-Çobançeşme-Küçükçekmece-Edirne'ye kadar giden yol) ve Ankara Asfaltı (Harem-Kozyatağı-Küçükyalı-Bostancı diye devam eden yol) ile Anadolu'da iki ilçe arasındaki herhangi bir yol da il yolu olarak tanımlanır. Çatalca'dan Saray'a giden yol, Lüleburgaz'dan Pınarhisar'a giden yol gibi... Bu yol resmi dille D-100, halk arasında Ankara Asfaltı olarak biliniyor. Kullanılan levha yine mavi zemin üzerine beyazdır. Şehir içinde belediyelerin yaptığı yeni yön levhaları ise artık Avrupa'daki gibi beyaz zemin üzerine siyah harflerle yazılıyor.

KÖY YOLLARI
Köy Hizmetleri'nin bakım ve sorumluluğunda olan ve köyleri birbirine bağlayan yoldur.

Kim bakar kim onarır?
Karayolları'nın yapım ve bakım sorumluluğunda olan yollar şunlar: İstanbul için Ankara ve Londra Asfaltı D-100 yolu, İstanbul 1. ve 2. Çevreyolu, Trakya ve Anadolu otoyolu. Bu yolların kavşak ve bağlantıları dahil bakım sorumluluğu karayollarının. İstanbul içinde 200'ü aşan ana arterler de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bakım ve sorumluluğu altında. Geri kalan sokak ve diğer tali yollar kendi ilçe belediyelerinin bakım ve sorumluluğuna giriyor.

Asfalt ve köprü gibi her türlü beton; direnaj yapıları, yaya ve su geçişi; tretuvar, otokorkuluk, trafik levha ve çizgilerinin yapımı, bakımı ve onarımını ya Karayolları'nın kendisi yapıyor ve ihale ederek verdiği taşeron müteahhitlere yaptırıyor.

Üç yıl önce Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi arasında bir protokol imzalandı. Buna göre Avcılar'dan D-100 yolu ve 1. Çevreyolu ile Gebze'ye kadar Ankara Asfaltı'nda kalan alanın beş yıl süre ile elektrik sistemlerinin, trafik levhalarının bakımı ve onarımı, çizgilerin çizilmesi, yol ve yeşil alanların temizliği, direnaj sistemlerinin çalışır vaziyette tutulması gibi bakım işleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Bunların dışında kalan asfalt ve oto korkuluk ile ilgili onarım işleri karayollarının bünyesinde kaldı.

Fatih, Boğaziçi Köprüsü ve 2. Çevreyolu hariç İstanbul'un diğer yollarının (1. Çevreyolu dahil) aydınlatma sistemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu altında. Belediye'nin sorumluluğundaki şehiriçi yollar ile çevreyolunun aydınlatma masrafını AKTAŞ ve TEAŞ gibi elektrik idareleri karşılıyor. Boğaziçi ve Fatih Köprüleri'nin gişe sahaları dahil aydınlatma bedelini ise Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü ödüyor. Karayolları, ayrıca geçiş ücreti alınan paralı otoyolların aydınlatma bedelini de kendi cebinden ödüyor.

Karayolları nedir, ne yapar?
Karayolları Genel Müdürlüğü'nün görevi şehirlerarası yolları yapmak ve şehir geçişlerini sağlamak. Ancak İstanbul'da şehir geçişleri belediyenin sorumluluğunda.

Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki görevler Bölge Müdürlükleri olarak düzenlenmiş. Türkiye'de 17 tane bölge var. Birinci bölge İstanbulda. Marmara Bölgesi'ndeki devlet ve il yollarından ve Anadolu yakasındaki otoyolların bir bölümünden sorumlu.

İstanbul'a Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü bakıyor. Şehir geçişi, köprüleri ve şehir yollarını kurmak üzere oluşturulmuş bir bölge. İstanbul çevre yolları, köprüler ve Kapıkule'ye kadar olan Trakya otoyoluna ve bunun bağlantı yollarına bakıyor. Anadolu'nun muhtelif yerleri karayolları bölgelerince paylaşılmış.

Yapılmakta olan yollar
2. Çevreyolu üzerindeki Kavacık'tan Beykoz'un üstüne doğru sekiz kilometrelik yol yapılıyor. İki girişli, iki gelişli bölünmüş devlet yolu standardında bir yol bu. Anadolu yakasındaki iki şeritli Boğaz Sahil Yolu geometrik standardı düşük bir yol ve Boğaz yolu olduğu için genişletme yapılması da mümkün değil. Avrupa yakasında Karayolları 50'li yıllarda Büyükdere Caddesi'ni yapmış, karşıda da Kavacık Kavşağı'ndan Beykoz'un üstüne kadar giden bu yolu yapıyor. Yol biterse, sahil yolundaki problemi ve yolun yukarısındaki yeni yerleşim yerlerine ulaşımı hallediyor olacak. Bu yolda üç tane viyadük, iki tane de tünel var.

Yolun devamında Beykoz'a kadar geldiği noktadan itibaren Riva'ya kadar gidiş gelişli bir yol var. Bu yol çok eski bir köy yolu. Standardını düzelten bir yol yapılıyor. Kısmen aynı yola oturuyor, bazen ondan ayrılıyor. İki şeritli bir yol oluyor.

Şu anda Çorlu'da yapılan bir yol var. Çorlu bağlantı yolu var. TEM'den Çorlu'ya kadar iki gidiş ve gelişli bir bağlantı yolu bitmek üzere. Aynı noktadan Çerkezköy'e kadar da bir yol yapılacak.

Ayrıca 1. Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı Kemerburgaz yolu var. Hasdal Kavşağı'ndan Kemerburgaz'a kadar olan bir yol bu. Kemerburgaz'dan da Yassıören'e kadar gidiyor. Hasdal, Kemerburgaz, Yassıören'de büyük bir yerleşim var ama yolları eski bir köy yolu. Oralar İstanbul'un eski uzak köyleri şeklinde. Şile yolu var. Epeyce bir bölümü yapıldı, bitirildi, açıldı. Geri kalan tarafı devam ediyor. Ne nedir?
E-6 diye birşey yok
Otoban: Almanca olan bu kelimenin doğrusu otoyol.

Ana arter: Genel bir tabir ve resmi bir terim. Şehir içindeki yollara deniyor. Olabildiğince geniş, çok trafik taşıyan cadde anlamına geliyor. Bu bazen bölünmüş bazen de bölünmemiş iki yönlü yol olabilir.

Örneğin Bağdat Caddesi bölünmemiş ve tek yönde çalıştırılan bir ana arter. Millet Caddesi ve Vatan Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı ise bölünmüş bir ana arter. Özelliği, Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olması.

E-6: Halkın ürettiği bir kelime. Eski yol E-5 diye anılır idi. Bunun kuzeyinde yeni bir yol yapıldı. Bu da olsa olsa E-6 olur diye düşünüldü. E-6 diye bir yol yok. Doğrusu 0-2 otoyolu.

Çevreyolu: Dünyada örneği çok olan bir yol. Metropol şehirlerde şehrin civarında, şehrin gelişmesine paralel olarak halkalar halinde yapılan yollar. Yerleşim itibarıyla İstanbul'daki çevreyolları yarımdaire şeklinde. İlk yarım daire 1. Çevre, ikinci yarım daire ise 2. Çevreyolu.

TEM: Polonya'dan başlayan Bağdat'a kadar giden bir otoyol bütününün adı (Trans European Motorways).


SAYGILAR


 

Sn ,
bu ipucunu değerlendirin!

 
Sn ,
şikayetinizi bildirin!

 
Konu: Yaşam ve İnsan 1168 kişi okuyup oyladı: İyi   

Onay Bekleyen Cevaplar VarCevaplanmış...
    Cevap Bekleyen Sorular : Çöz Kazan ... Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Leke çıkarıcı 100    881211
Duvarda oluşan küf lekelerini kazıdıktan sonra ne sürmek lazım ki tekrar kusmasın?.....
Bölüm: Günlük Yaşam
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... akik taşı 150    erdemler
akik taşının sahtemi yoksa gerçekmi nerden anlaşılır lütfen cevaplayınız teşekürler.....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Trabzonspor-Galatasaray Maçı 100    881211
Trabzonspor-Galatasaray Maçı sonucu ne olur?.....
Bölüm: iddaa
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Konya-BJK maçı ne olur? 100    881211
1 X 2 Alt Üst ?.....
Bölüm: iddaa
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... 2008-2009 sezonu Süper Lig Şampiyonu Kim Olur? 250    881211
2008-2009 sezonu Süper Lig Şampiyonu Kim Olur?.....
Bölüm: Spor
6-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... iddaa 250    881211
Bu hafta oynanacak maçlardan bankolar varmı?.....
Bölüm: Spor
7-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... gta türk city 250    meec
ben aşk yumruğunun bomba görevinden sonra görev yapamıyom görev kalmadı bütün mülkiyet görevlerini yaptım ne yapamam lazım.....
Bölüm: Bilgisayar Oyunları
8-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... maç sonuçları 250    CENKYOY
denizlispor-galatasaray maçını kim kazanır?


ankaragücü-konyaaspor maçı ne olur?.....
Bölüm: Spor Kulüpleri
9-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... bölüm değiştirme sınavları ve sorumlu dersler 250    a_li_59
ben lise 2 ye gidiyorum ve sözel bölümdeyim eşit ağırlığa geçmek istiyorum sınavlar ne zaman yapılıyo bide ben hangi derslerden .....
Bölüm: Ne zaman?
10-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... sınav 250    büşra1996
tudemin 17.01.2009 tarihinde yapılan sınavının sonuçları ne zaman açıklanıp, www.tudem.com'ma girilir acaba?.....
Bölüm: Ne zaman?
Devamı...
 
    Dersler : Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Yay burcu 10 b_girl
Şifre : özgürlük aşkı, geniş fikirlilik, coşku, araştırmacılık.


Yay'ların olumlu huyları : İyimser, güler yüzlü, sokulgan, .....
Bölüm: Yay Burcu
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Kan şekeri hafızayı etkiliyor 10 881211
Amerika`daki Columbia Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, kan şekeri yani glikoz seviyesinde artışların, beynin .....
Bölüm: Sağlık
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Çocuğunuz doğru besleniyor mu? 10 881211
VKV Amerikan Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü`nden Dyt. Ayşe Korkmaz ve Dyt. Ayça Ilıca sağlıklı beslenen bir çocuğun okul çağ.....
Bölüm: Sağlık
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Çok protein azından daha çok zararlı 10 881211
Bu dengeyi ayarlamazsanız kemikleriniz tehlikede!

Düzenli spor yapanların beslenme alışkanlıklarını

düzenlemesi gerekiyor......
Bölüm: Sağlık
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... İdrar kaçırmaya 20 dakikada son 10 881211
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, Türkiye`de kadınların yüzde 15-17`sinde idrar kaçırma s.....
Bölüm: Sağlık
6-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Boğaz ağrısı kendiliğinden geçmezse... 10 881211
Boğaz ağrılarının büyük çoğunluğunun sebebinin virüs olduğunu ve genellikle bir hafta içinde kendi kendine geçiyor. Geçmeyenlers.....
Bölüm: Sağlık
7-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Neden kilo veremiyoruz? 10 881211
Diyet yapmanıza rağmen bir türlü kilo veremiyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir...

Haftalar boyunca uğraşmanıza.....
Bölüm: Sağlık
8-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Az uyku kalbe zarar 10 881211
Gece 5 saat ve daha az uyuyanların damarlarında kireçlenme riski artarken beraberinde kalp hastalıkları riskini getiriyor

Sül.....
Bölüm: Sağlık
9-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Kriz ve Kaos İş Ahlakı İle Alt Edilebilir. 10 881211
İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği(İGİAD), küresel çapta ciddi yıkımlar getiren ekonomik kriz sonrasında iş ahlakı açısından .....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
10-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Avusturya linz Üniversitesi 10 aslibeki
Bu bilgiler www.avusturyadauniversite.com adlı siteden alınmıştır

Linz Johannes Kepler Üniversitesi 1966 yılında „Sosyal ve E.....
Bölüm: Ne nerede?
Devamı...
 
    Örnek Uygulamalar : Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Koxp Ko-Le v1480.51 ve cz combo 10 dragula
Koxp

http://rapidshare.com/files/37166840/Ko-Le_v1480.51__eng_.exe.html

Cz combo

http://rapidshare.com/files/37167658.....
Bölüm: Bilgisayar Oyunları
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Hepsi Gerçekmiş.. 20 bbahadir
1964'de Pepsi'nin reklam ajansinin "Canlanin, siz Pepsi kusagindansiniz" slogani, tercümanlarin beceriksizligi yüzünden Almanca'.....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Mortgage ilemi peşinmi almak mantıklı? 10 881211
Elinizde nakit paranız varsa, ister nakit paranızı kullanarak peşinen, isterseniz de mortgage kullanarak krediyle taşınmaz mal s.....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Mortgage nedir? 10 881211
İngilizce de Mortgage olarak bilinen basında ve halk arasında “Kira Öder gibi uzun vadeli ev satın alma sistemi” olarak bilinen .....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Mortgage 'in avantajları nelerdir? 10 881211
Sistem konut sahibi olmak isteyen kişi açısından en mantıklı faiz oranını ve en makul geri ödeme koşullarını mümkün kıldığı için.....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
6-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Hipotermi nedir? 10 881211
Hipotermi

Soğuktan kaynaklanan en yaygın iki rahatsızlık hipotermi ve lokal donmalardır. Hipotermi vücut iç ısısının norma.....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
7-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Pusula nasıl kullanılır? 10 881211
PUSULA İLE YÖN BULMA

- Pusula ile ilgili 3 temel beceriyi öğrenmelisiniz.
- Kerteriz ayarlamak
- Kerteriz almak
- Kerter.....
Bölüm: Nasıl Yapılır?
8-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Vitiligo nedir? 10 881211
Vitiligo, normal deri görünümünde, pigment kaybı nedeniyle düzensiz beyaz alanların bulunduğu bir deri durumudur.

Genelde edi.....
Bölüm: Güzellik ve Bakım
9-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... CİLT KIRIŞIKLARININ OLUŞMASINI ENGELLEMEK 10 881211
Kırışık giderme konusunda Kozmetik dünyasında en çok konuşulan yardımcı A vitamini ve türevleridir. Çok geniş olarak konuşulmasa.....
Bölüm: Güzellik ve Bakım
10-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Irklar 50 bbahadir
Irkların Faydaları
Fransız olmanın faydaları
1. Geceyarısı TRT 2´de yayınlanan filmleri seyrederken altyazıları okumanız gere.....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
Devamı...
 
    İpuçları : Puan Kullanıcı 
1-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Kokulardan kurtulma çareleri 15 881211
Balık kokusu
Taze balık pişirmek her zaman kötü kokuların yayılmasına neden olur. Üstelik kullanmış olduğunuz koku spreyleri et.....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
2-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Yakıt Tasarrufu 15 881211
En iyi yakıt ekonomisi için, dört silindirli motor seçmek altı silindirliden veya altı silindirli motor seçmek sekiz silindirlid.....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
3-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Enerji tasarrufu 15 881211
Enerjisini dikkatsizce harcayan, 120 metrekarelik bir evde yaşayan 4 kişilik ailenin, uygulayacağı basit önlemlerle yılda 1.650 .....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
4-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Yanlış diyet depresyon yapıyor 15 881211
Vanderbilt
Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırma, "popüler diyet programlarını
uygulayan hastalarda bir süre sonra ümitsi.....
Bölüm: Sağlık
5-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Az yediğimiz en faydalı gıdalar. 15 881211
Pancar: Folik asit bakımından zengindir. Kırmızı rengini veren pigmentler kansere karşı savaşır.

Lahana: Kanserle savaşan e.....
Bölüm: Sağlık
6-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... Hamster 25 RockaRolla
*Hamsterlar korktukları ve kızdıkları zaman gıcırtı gibi bir ses çıkartırlar.Bu bizim öpücük sesimize benzer bu sesi çıkarttığın.....
Bölüm: Evcil Hayvanlar
7-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... MEHMET OOKUR KİMDİR? 25 k_spy


MEHMET OKUR (AHMET ARSLAN)

İstanbul’dan Bursa’ya uzanan yolda küçük bir sahil kasabası olan Yalova’da, 26 Mayıs 1979’.....
Bölüm: Merak Ettik Acaba ...
8-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... GTA VICE CITY 20 f.kerim
GTA VICE CITY IN TAKSİ GÖREVİ BİTİNCE EN SON KAPLAN TAKSİYE BİNEMİYORSANIZ TÜRKÇE YAMADAN OLABİLİR.EĞER OYUNU BAŞTAN YÜKLERSENİZ.....
Bölüm: Bilgisayar Oyunları
9-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... behram kuşunoğlu kimdir? 15 soru_bankası
Albert Einstein'ın genel görelilik kuramının elektromanyatizma ile birleştirilmesi üzerine çalışmalar yapmış bir fizikçidir.....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
10-  Ayrıntılı bilgi için tıklayın... başak burcu 25 soru_bankası
elementi:toprak
özelliği:realist
yönetici gezegen:merkür
metali:civa
ugurlu gunu:çarsamba
ugurlu sayisi:5
ugurlu tasi:zebe.....
Bölüm: Yaşam ve İnsan
Devamı...
 


Anasayfa  |   Üye Giriş  |   Üye Kayıt  |   Bilişim Teknolojisi  |   Bilim & Kültür  |   İş & Meslek  |   Yaşam & İnsan  |   Yardım
Sponsorluk  |   Reklam  |   İletişim


 © Copyright 1999 - İNOPSİS ®
sorucevap.com, bir İNOPSİS Endüstriyel Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti. ® hizmetidir.


Güvenli İnternet'i Desktekliyoruz
Yasal Uyarı: Sorucevap.com internet sitesinde yayınlanan yazıların tüm hakları İNOPSİS Endüstriyel Yazılım Hizmetlerine aittir. Kaynak gösterilerek dahi içeriğin tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan yazıların bir bölümü, alıntı yapılan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.